Yenı̇lenebı̇lı̇r enerjı̇de sektör ve akademı̇ ı̇şbı̇rlı̇ğı̇

Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği GÜYAD’ın Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlediği Mini MBA Programı 28 Eylül’de başlıyor.

Üç ay sürecek programda GÜYAD üyesi şirket ve kurumların üst düzey yöneticileri, güneşten biyogaza kadar yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında yönetim, finansman, verimlilik, depolama, dağıtık enerji, karbon emisyonu, mevzuat ve regülasyon gibi 11 ayrı başlıkta üniversite öğrencileriyle buluşacak. Sektör ve akademi arasındaki iş birliklerine somut uygulamalarla katkıda bulunmak isteyen Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği GÜYAD, bu amaçla ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile yenilenebilir enerjinin tüm detaylarıyla ele alınacağı bir mini MBA programı oluşturdu. “Yenilenebilir enerji kaynakları hem dünya genelinde hem de ülkemizde orta ve uzun vadede giderek önemini artıracak. Sektör bu alanda her geçen gün ilerlerken kazandığımız deneyimleri ve birikimleri üniversitelerimize aktarmak da bizler için hayati bir görev” diyen GÜYAD Başkanı Cem Özkök, bugünün üniversite öğrencilerinin en geç 5 yıl içerisinde sektörde olacağını hatırlattı.

“Bayrağı onlara devretmeden çok daha öncesinde onlarla buluşmamız lazım. Buradan hareketle sektördeki tüm gelişmeleri kendilerine aktarmak için 3 aylık program boyunca öğrencilerle birlikte olacağız” şeklinde konuşan Özkök, derslerin GÜYAD üyesi kurumların en üst düzey isimlerin tarafından verileceğini vurguladı. 28 Eylül’de başlayacak, 11 hafta sürecek 28 Eylül’de başlayacak olan 11 haftalık Bahçeşehir Üniversitesi Mini MBA programı 28 Aralık’ta sona erecek.