Six Senses Kocataş Mansions Boğaz’da açılıyor

Six Senses Hotels Resorts SPA hizmet anlayışını, Sarıyer’deki Kocataş Yalısı ve Sait Paşa Yalısı’na yeniden hayat vererek İstanbul’a taşıyor.

Kasım ayında hizmet vermeye başlayacak Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, İstanbul’un tarihi dokusunu modern çizgilerle bir araya getiriyor. ”Boğazın İncileri” olarak anılan, rıhtımları ile ünlü Sarıyer’deki iki tarihi konak, orijinal yapısına saygı gösterilerek ve mimari dokusu korunarak Six Senses dokunuşlarıyla yeniden hayat buluyor.

Six Senses Kocataş Mansions

Osmanlı Devleti döneminde Adalet Bakanlığı da yapan Necmettin Molla Kocataş’ın şahsi mülkü olan Kocataş Yalısı, hala saf kaynak suyu çıkan 2.5 hektarlık alanıyla birlikte, Boğaz’ın Karadeniz’e açılan muazzam manzarasına ev sahipliği yapıyor. Yalı, 20 yıl önceki yangından sonra Six Senses Hotels Resort SPA markasının dokunuşlarıyla yenilenerek, misafirlerini kasım ayında ağırlamaya hazırlanıyor. 45 adet misafir odası ve süitlerin bulunduğu üç katlı iki görkemli konağın içerisinde, toplantı salonları, sağlık kulübü, 4 adet restoran ve butikler yer alıyor. Konakların mimari dokusu, İstanbul’un tüm kontrastlarından esinlenilerek – doğu ve batı, tarihi ve modern, mistik ve dünyevi – ve geleneksel çizgilerin, Six Senses dokunuşları ile harmanlanmasıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Six Senses Kocataş Mansions

Boğaz’da gastronomik yolculuk

Eat Wit Six Senses felsefesine dayanan, hem besleyici hem de lezzetli menülere ev sahipliği yapacak olan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, yaşamın ince zevklerinden ödün vermeden sağlıklı ve dengeli yaşam tarzını hedefleyen misafirlerini büyülemeye hazırlanıyor. Gün boyu sunulan birbirinden lezzetli atıştırmalık ve pasta çeşitlerine eşlik eden Boğaz manzarası ile Kahve’de rahatlatıcı bir ambiyans sunan Six Senses, ünlü Restauratör Richard Sandoval’ın restoranı Toro Latin GastroBar’a da ev sahipliği yapacak. Pan-Latin & Asya mutfağına çıkılacak eşsiz gastronomik yolculuğa, yetenekli barmenlerce hazırlanan mistik karışımlar eşlik edecek. Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un eşsiz konumu, bedenini ve ruhunu yenilemek isteyenlere şehirde bir vaha olanağı sunuyor. Kişiye özel hazırlanan sağlıklı yaşam ve spor programları ile şehrin içinde sakinlik ve dinginlik arayanlara huzurlu bir sığınak sağlanıyor.

Six Senses Kocataş Mansions

Six Senses misafirperverlik anlayışının bir parçası olan Misafir Deneyimi Uzmanları, Sarıyer’deki lokal deneyimlerden İstanbul’un güzelliklerinin keşfine pek çok sıradışı olanağı konukların tercihine sunacak. Alfardan Group başkanı ve CEO’su Omar Alfardan, “Alfardan Grup ile Six Senses Hotels Resorts Spa’s arasındaki ortaklık, Türkiye’nin bölgede artan popülaritesi de göz önünde bulundurulursa son derece stratejik ve yerinde bir işbirliğidir. Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul şehrin tarihine ve kültürel mirasına bir hediye olmakla birlikte eşsiz mimari tasarımı ve en son teknolojiyle donatılmış tesisi ile konukseverlik alanındaki sıra dışı yaklaşımımızı temsil etmektedir” dedi.

Six Senses Kocataş Mansions

Tekne ile denizden ulaşım

İstanbul’u doğu ve batı arasında köprü yapan sahip olduğu çok sayıda mirası ve kültürel değerleri misafirlerine eğlenceli ve sıra dışı deneyimlerle sunacak olan Six Senses, misafirlerini aynı zamanda şehrin masmavi sularında unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak. Otelin önüne demirlenmiş özel teknesi, misafirlere sunulacak gezi turları ve ziyaretler için her gün hizmet verecek. Six Senses Hotels Resort and Spas CEO’su Neil Jacobs, “Bu tarihi proje için Alfardan Grubu ile ortaklık yapmaktan çok mutluyuz” dedi. “Şehrin kuzey bölgesinde, açık hava restoranları ve geniş bahçe alanları ile ideal bir konumda bulunan tesis, İstanbul’daki bir Six Senses oteli için gerçekten en iyi nokta olma özelliğini taşıyor. Şehrin içinde, sağlıklı yaşam ve sıra dışı bir yemek deneyimi arayan İstanbullular’a ve İstanbul’u keşfetmek isteyen uluslararası gezginlere tam anlamıyla hitap edeceğine inanıyorum” açıklamalarını yaptı. Tarihi yarımadaya, otel tarafından sağlanacak tekne ile kısa çok kısa sürede ulaşacak olan misafirler için İstanbul Havalimanı da yalnızca 40 dakikalık mesafede. Tüm gün hizmet veren Kahve, eşsiz bir akşam yemeği için Toro Latin Gastro Bar ve Sağlık Kulübü’yle birlikte Kasım ayında açılması planlanan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un Spa, sosyal davet ve ilave restoran alanlarının 2020 yılının bahar aylarında açılması planlanmaktadır.