ÖRAV pandemi sürecinde öğretmenlerin yanında oldu

ÖRAV düzenlediği web seminerleri ile 7.500 öğretmene ulaştı.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın, pandemi sürecinde sosyal izolasyondan etkilenen öğretmenlerin hem mesleki, hem de kişisel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla geliştirdiği seminerlere 7.500 öğretmen katıldı. eKampüs üzerinden düzenlenen web seminerler, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile tüm Türkiye’den öğretmenlere açık olan gerçekleştirildi.

ÖRAV

25 farklı başlıkta, toplam 50 kez düzenlenen seminerlerde tüm kotalarının duyurudan kısa bir süre sonra dolduğunu belirten ÖRAV Genel Müdürü Füsun Çürüksu, “Eğitimcilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişim web seminerlerine bu kadar talepkar yaklaşmasını ve kendilerini geliştirme çabalarını takdirle karşılıyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde çok fazla bilinmezlik var. Uzman eğitimcilerimiz ve kısmi zamanlı eğitimcilerimizle birlikte sürekli acil durumlara müdahale etmeye çalıştık. Yaşanan tüm zorluklara rağmen öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretimi günün ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikte gerçekleştirmeye çalışıyor. Onların başarıları, ülkemizin değişen eğitim ihtiyaçları doğrultusunda yeni projeler üretmemiz için bizlere de rehber oluyor” açıklamalarını yaptı.

22 il ve ilçe müdürlüğü destek oldu

ÖRAV’ın Mart ayında başlattığı web seminerler dizisi Şanlıurfa’dan Çanakkale’ye, Ordu’dan Muğla’ya toplam 22 İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirildi. ÖRAV’ın, etkileşimli bir öğrenme alanı olarak tasarladığı eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden düzenlenen web seminerler arasında “Değişime Uyumlanabilmenin Yolları”, “Sosyal Duygusal Öğrenme”, “21. Yüzyıl Bizden ve Öğrencilerimizden Neler Bekliyor?”, “Ters Yüz Sınıflarda Web 2.0 Araçları” “Kaygının Anlamı” gibi farklı içerikler bulunuyor.