Kordsa yeni ürünlerini tanıttı

ABD’de uzay ve havacılık sektörünün stratejik tedarikçileri arasında yer alan Kordsa, sektörün önemli buluşması CAMX 2019 fuarına katıldı.

Kordsa, 23-26 Eylül tarihlerinde Kaliforniya‘da düzenlenen kompozit ve ileri malzemeler sektörünün önemli buluşmalarından CAMX 2019 fuarına katıldı. Kordsa fuarda, 2018 yılında satın alarak bünyesine kattığı dünyanın önde gelen uzay ve havacılık sektörü markalarının stratejik tedarikçilerinden olan Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc. şirketleri ile yer aldı. Fuara ayrıca Kordsa’nın 2019’un ilk yarısında satın almasını tamamladığı Axiom Materials da seramik kompozit ürünleri ile katıldı.

Son iki yılda yaklaşık 300 milyon ABD dolarlık yatırım ile ABD’de dört önemli şirketi bünyesine katan ve böylece yıllık 150 milyon ABD dolarını aşan bir iş kolu yaratan Kordsa fuarda, global ölçekte ileri malzeme teknolojileri üreten bir şirkete dönüşüm yolculuğunu ziyaretçilere aktarma fırsatı da buldu. 

Kordsa

Uzay ve havacılık sektörü için yüksek mühendislik isteyen yapısal malzemeler üreten Fabric Development ve Textile Products. , sektörün önde gelen markalarının stratejik tedarikçileri arasında yer alıyor. Fuarda, dünyada tek üretici konumunda olduğu oksit oksit seramik matriks kompozit ürünlerini sergileyen Axiom Materials ise uzay ve havacılık endüstrisinin yanı sıra gelecek nesil ulaşım araçlarına ileri teknoloji kompozit malzemeler sağlıyor.