Enerjimiz Yarınlara…

Türkiye’nin çeşitli illerindeki köy okullarında 700’e yakın öğrenciyi ziyaret eden Aksa ekibi, bu illerdeki eğitimlerle toplam 1.000 öğrenciye ulaştı.

Türkiye’nin enerji markası Aksa, 2019 yılı Mart ayında başlattığı “Enerjimiz Yarınlara” isimli sosyal sorumluluk projesine devam ediyor.Okulların kapanmasıyla enerji eğitimlerine ara veren Aksa, 2019-2020 yılı eğitim-öğretim yılında yeni şehirlere ve yeni okullara giderek öğrencilerle buluşuyor. Bu kapsamda Aksa, 16-19 Eylül tarihleri arasında Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun’daki ortaokullarda, 5-6-7-8. sınıf öğrencilerine enerji eğitimleri verdi.

Projenin başlangıcından bu yana Ağrı’dan Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin çeşitli illerindeki köy okullarında 700’e yakın öğrenciyi ziyaret eden Aksa ekibi, bu 4 ildeki eğitimlerle toplam 1.000 öğrenciye ulaştı. Proje kapsamında yıl sonuna kadar 2.000 çocuğun enerji eğitimlerinden faydalanması planlanıyor.

Türkiye’nin köklü enerji grubu Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa grup şirketleri, köy köy gezerek çocuklara enerjiyi anlatıyor. Enerjimiz Yarınlara isimli proje kapsamında Ağrı’dan Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin çeşitli illerindeki köy okullarında 700’e yakın öğrenciyi ziyaret eden Aksa ekibi, bu 4 ildeki eğitimlerle toplam 1.000 öğrenciye ulaştı. Aksa, 16-19 Eylül tarihleri arasında Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun’daki ortaokullarda, 5-6-7-8. sınıf öğrencileriyle buluşarak onlara hem eğlenceli hem de öğretici aktivitelerle interaktif enerji eğitimleri verdi. Kazancı Holding bünyesindeki Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin Kurumsal İletişim ekipleri Enerjimiz Yarınlara projesiyle, yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Bu proje ile yıl sonuna kadar 2.000 öğrencinin enerji eğitimlerinden faydalanması planlanıyor. Enerjimiz Yarınlara ekibi, şimdiye kadar Balıkesir, Çanakkale, Trabzon, Rize, Malatya, Elazığ, Van ve Ağrı’da eğitimler gerçekleştirdi.

Enerjimiz Yarınlara

A’dan Z’ye enerji eğitimi

Enerjimiz Yarınlara ekibi, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı ve temiz enerji kavramı gibi konu başlıklarıyla, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine A’dan Z’ye enerji eğitimi veriyor. Eğitimde işlenen konuları eğlenceli oyunlar ve uygulamalarla pekiştirmek amacıyla, proje için özel olarak geliştirilen enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinlik sonunda öğrencilere proje için özel olarak hazırlatılan Enerji Ansiklopedisi ile çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan edilerek çocukların eğitim ihtiyaçlarına da katkıda bulunuluyor.