BİREVİM istihdam sağlamaya devam ediyor

BİREVİM, işten çıkarmanın yoğun olarak yaşandığı 2020 Mart ayında 138 kişilik yeni istihdam kazandırdı.

Geliştirdiği, “Sürdürülebilir Tasarruf Finansı” modeliyle sektöre dinamizm kazandıran BİREVİM’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, geçtiğimiz bu zorlu dönemde “istihdam ve teknolojinin” önemine dikkat çekti. Çiftçi, BİREVİM ailesi olarak, içinden geçtiğimiz bu dönemde, birlikte tasarruf kültürünün dünden daha önemli olduğuna inandıklarını söyledi. Tasarruf sahiplerine olan sorumluluklarını yerine getirmenin, daha çok çalışmanın, ülke ekonomisine destek olmanın tam zamanı olduğunu ifade etti. Bu inançla ve niyetle 2020 Mart ayında BİREVİM Ailesine 138 kişilik yeni istihdam daha kazandırdıklarını, yıl boyunca da planladıkları tüm istihdam hedeflerine ve yatırımlarına da devam edeceklerini vurguladı.

“BİREVİM”, tüm dünya olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde, 138 kişilik yeni istihdam ve tüm diğer şubelerinde de başlattığı uzaktan çalışma yöntemiyle hizmete sunduğu 4 yeni şube ile ekonomik canlanmaya katkı yapmaya devam ediyor. BİREVİM ayrıca, bünyesindeki mühendislerin çalışmaları ile devreye aldığı, sektörde ilk ve tek gerçek sistem entegrasyonuna sahip Görüntülü İletişim Sistemi (GİS) ile hem BİREVİM çalışanlarına uzaktan erişim ve hem de tasarruf sahiplerine, evlerinin konfor ve sağlıklı ortamında hizmet almaları olanağı sunmaya başladı.

Görüntülü İletişim Sistemi

BİREVİM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, tam da böyle dönemlerde “yola devam ederek” bu süreci atlatacağımızın altını çizerek; “Hangi sektörde olursa olsun tüm kurumlara, tam da bu dönemlerde teknoloji ve istihdam konusunda önemli görevler düşüyor. Böylesi dönemler, özellikle teknolojinin yeni istihdam olanakları sunduğu dönemlerdir ve ülke olarak bu fırsatı iyi kullanmamız gerekiyor. Biz de şirket olarak teknolojinin getirdiği bu fırsatları doğru şekilde değerlendirerek, hızımızı kesmeden çalışmaya devam ediyoruz. Aldığımız tüm bu önlemler ile “#evdekal”arak ama çalışarak, ekonominin canlılığına katkıda bulunabildiğimiz ve toplumumuza fayda sunabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Açıklamasında, tasarruf ve teknoloji konusuna kuruldukları günden beri verdikleri somut öneme ve yatırımlara dikkat çeken Murat Çiftçi; “Bir BİREVİM iştiraki olan teknoloji firmamız Teba Teknoloji bünyesindeki mühendislerimizin çalışmalarıyla, sektörümüzün ilk ve tek gerçek sistem entegrasyonuna sahip Görüntülü İletişim Sistemi (GİS) ile hem tasarruf sahiplerimize “evde kal”arak erişim imkânı sunduk hem de yeni istihdam olanakları oluşturduk” dedi.