Bahçeşehir Koleji dünya vatandaşları yetiştiriyor

Bahçeşehir Koleji liselerinde eğitim; yeteneklerini keşfetmiş ve geliştirmiş, akademik olarak üniversite sınavına, kimlik olarak üniversiteye hazır, İngilizceye hâkim ve farklı kültürleri tanıyan, ikinci yabancı dilin alt yapısını oluşturmuş, ezberlemeden öğrenen, anlayan ve bilgilerini değerlendirebilen, nasıl daha iyi öğrenebileceğini bilen, dünyayı takip eden, geleceğin başarılı ve üretken bireylerini yetiştirmek üzere tasarlanıyor.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler Apply Fentek; Bahçeşehir Koleji Anadolu Liselerinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler Okula Kabul Sınavları ile kabul ediliyor. Öğrenciler, Apply Fentek sınav ve mülakatları sonucu aldıkları puan ve LGS puanları oranında burs ile ödüllendiriliyor.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri eğitim ücretleri İstanbul kampüslerinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı için KDV dahil ortalama 78 bin TL; Bahçeşehir Koleji Anadolu Liseleri İstanbul kampüsleri için KDV dahil ortalama 68 bin TL olarak belirlendi.

Bahçeşehir Koleji Liseleri Üniversiteye Yerleşmede Zirvede

Bahçeşehir Koleji liseleri öğrencileri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na kendileri için geliştirilen özel bir sistemle hazırlanıyor. “Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tam Hazırlık Sistemi” uygulanarak öğrencilerin eksiksiz bir şekilde sınava hazırlanmaları sağlanıyor.

Bahçeşehir Kolejinde 12. sınıflarda üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı %100’dür. Bahçeşehir Koleji liselerinde öğrencilerin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ilk üç tercihlerinde yer alan üniversitelere yerleşme oranı %98,9.

Bahçeşehir Koleji

Dünyanın Önde Gelen Üniversitelerine Tam Burslu Kabul

Mezuniyetlerinin ardından Bahçeşehir Üniversitesinde çeşitli oranlarda burslu okuma imkanları sağlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, öğrenimleri boyunca yaptıkları çalışmalar, elde ettikleri başarılar ve başarılarını doğru ve etkin bir şekilde ifade ettikleri başvuru dosyalarıyla da Stanford, M.I.T, Washington University, National Research Nuclear University, Heidelberg University, State University of New York, Purdue University, Northeastern University, Virginia Polytechnic University, University of Toronto gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinden tam burslu kabul alıyorlar.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri Geleceğin Bilim İnsanlarını Yetiştiriyor

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında kurulan Fen ve Teknoloji Liseleri, Türkiye’de fen eğitimine yepyeni bir boyut getiriyor. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri; patent başvurularıyla üniversitelerle yarışıyor, uluslararası bilim olimpiyatlarında madalyalar kazanıyorlar.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin tasarlanması için katkıda bulunduğu 11 yenilikçi öğretim programı müfredata dâhil edildi. 2006 yılından bu yana faaliyette olan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri müfredata “Modern Hava Araçları”, “Endüstri 4.0”, “Veri Yapıları ve Algoritmaları”, “Web Programlama” gibi 11 yeni ders ekledi.

Bahçeşehir Koleji

Dünya Vatandaşları Yetiştirmek İçin Master 6

Bahçeşehir Koleji Liselerinde uygulanan Master 6, bireyin değişen toplumsal koşullar ve teknolojik çağı yakalama ihtiyacı doğrultusunda dünya vatandaşlığına geçişini hedefliyor. Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin yaşamsal kazanımlarını artırmanın yanı sıra yurt içi ve yurt dışı üniversite kabullerinde etkili olacak şekilde tasarlanan program, yaşamın tüm alanlarına dair bireyin donanımlı bir şekilde gelişimini sağlayacak 6 farklı modülden oluşuyor.

Bahçeşehir Koleji Kariyer ve Rehberlik Merkezi (KAREM)

Bahçeşehir Koleji, rehberlik çalışmalarında tüm unsurları ele alacak çalışmalara imza atarak Kariyer ve Rehberlik Merkezi’ni (KAREM) hayata geçirdi. Psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarının tüm unsurlarını tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan KAREM ile tüm çalışmaların birbirini besleyerek ilerlemesi hedefleniyor.

Bahçeşehir Koleji Kanada’da Çift Diploma Alma Olanağı Sunuyor

Eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen Bahçeşehir Koleji öğrencileri %20 burs olanağıyla faydalanabildikleri Fulford Academy Çift Diploma Programı ile Kanada, ABD ve İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede geçerli Ontario Secondary School diploması alıyor.

Bahçeşehir Koleji Olimpiyat Takımlarına Öğrenci Gönderiyor

Bahçeşehir Koleji öğrencileri uzun yıllardır Türkiye Fizik Olimpiyatı başta olmak üzere TÜBİTAK tarafından düzenlenen ulusal ve uluslarararası bilim olimpiyat takımlarına seçiliyor. 7-15 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Fizik Olimpiyatı’nda (IPhO-International Physics Olympiad) ülkemizi temsil edecek Türkiye Fizik Olimpiyat Takımının TÜBİTAK tarafından seçilen 5 kişilik takımın 4 üyesi Bahçeşehir Kolejinden. Son olarak IPho’da yarışacak takımda da yer alan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Yunus Emre Parmaksız ve Alkın Kaz takımın diğer üyelerinden Abdurrahman Hadi Ertürk ile birlikte altın madalya kazanarak ülkemize döndü.