Emirates, A380 uçaklarıyla Türkiye’ye ilk defa uçacak

Emirates, önde gelen uçak filosunun hizmet verdiği uçuş noktalarının sayısını Kasım itibarıyla 27’ye çıkarmayı planlıyor.

Emirates, yıl sonu itibarıyla kapasitesinin yüzde 70’ine yeniden ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve global ağına 280 bin üzerinde koltuk kapasitesi eklemeyi planlıyor.

Tüm dünyada seyahat kısıtlamalarında süregelen gevşemeyle birlikte, Emirates, önde gelen uçak filosundaki A380 uçaklarının, Ekim ve Kasım aylarından itibaren daha fazla noktaya uçmaya başlayacağını duyurdu. Kasım sonu itibarıyla, A380 uçaklarının hizmet vereceği şehir sayısı 27’ye yükselecek; bu rakam, A380 uçaklarının şu anda uçuş gerçekleştirdiği 16 şehre göre yüzde 65’in üzerinde bir artışı ifade ediyor.

Emirates A380 uçakları, modern avantajlar sunan ferah, geniş ve konforlu kabinleriyle, seyahat edenlerin tercih ettiği uçaklar arasında bulunuyor.

Kasım itibarıyla A380 ağına 11 rotanın daha eklenmesiyle ve bu uçakların hâlihazırda hizmet verdiği en popüler uçuş noktalarına uçuşların sıklaştırılmasıyla, Emirates, yolcularına yaklaşık 165 bin kişilik ilave A380 yolcu kapasitesi sunmaya hazırlanıyor.

Tekrar hizmete alınan A380 uçaklarının sayısı arttıkça ve ticari açıdan uçuşa uygun olan rotalar devreye alındıkça, bu geniş gövdeli popüler uçaklarda seyahat etmeyi sevenler gökyüzünde daha fazla A380 görebilecekler.

Önümüzdeki altı hafta içerisinde Emirates, kendine özgü A380 uçaklarıyla Amsterdam, Barselona, Duesseldorf, Hamburg, Johannesburg, Madrid, Milano, Riyad (hükümet onaylarına tabi olarak), Sao Paulo ve Zürih gibi popüler eğlence ve ticaret merkezlerine yeniden uçuşlar düzenlemeye başlayacak.

50’den fazla A380 yeniden hizmete sunulacak

Sayılanların yanı sıra, Emirates, daha önce hizmet vermediği yeni bir rotayı da A380 ağı kapsamına alacak. Emirates, filosunun amiral gemisi niteliğinde olan A380 ile, 1 Ekim’den itibaren İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirmeye başlayacak. Bu uçuşlar, A380 uçaklarıyla Türkiye’ye yapılan ilk uçuşlar olacak.

Emirates’in toplam A380 uçaklarının sayısı yıl sonu itibarıyla 118’e ulaşacak; bunların arasında 4 sınıflı konfigürasyonu esas alan, Premium Economy sınıfının da bulunduğu altı uçak yer alıyor. Havayolu şu anda 120’nin üzerinde şehre uçuşlar gerçekleştirerek, salgın öncesindeki uçuş ağının yüzde 90’ına ulaşmış durumda. Emirates, yıl sonu itibarıyla kapasitesinin yüzde 70’ine tekrar ulaşmayı ve 50’den fazla A380 uçağını tekrar hizmete sunmayı planlıyor.