Şişecam tüm sağlık çalışanlarına ulaşacak

Şişecam, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Koordinatörlüğünde kapsamlı V-Block bağış kampanyası başlattı.

Şişecam, dünyanın ilk antimikrobiyal kaplamalı cam kupasını tüm sağlık çalışanlarına hediye edecek. Türkiye’nin sanayi kuruluşlarından biri olan Şişecam, küresel salgına karşı mücadeleye destek olmak amacıyla geliştirdiği cam yüzeylerde virüs ve bakterilere karşı etkili V-Block Teknolojisi’nin fayda alanını genişletmek için kapsamlı bir bağış kampanyası başlatıyor. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile yürütülecek bağış kampanyası kapsamında Şişecam, Türkiye’de kamu hastaneleri bünyesinde pandemiye karşı mücadele veren tüm sağlık çalışanlarına yüzde 100 yerli V-Block Teknolojisi’ne sahip Paşabahçe cam kupaları hediye edecek.

Kampanya 4 ayda tamamlanacak

14 Mart Tıp Bayramı’nda başlatılan ve 4 ayda tamamlanacak olan kampanya kapsamında Covid- 19 dahil virüs ve bakterilere karşı etkili kupalar, pandemiye karşı 81 ilde ön saflarda mücadele veren sağlık çalışanlarının tamamına ulaştırılacak.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Küresel salgını sonlandırmaya yönelik önemli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde dünya, bilimin ve teknolojinin yolunda tünelin ucundaki ışığa doğru yürürken, biz de bu zorlu mücadeleye kendi teknolojimizle katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm paydaşlarımız için değer yaratarak büyüme stratejimiz ve sürdürülebilir bir geleceğin inşasında rol alma tutkumuzla, V-Block Teknolojisi’nin yarattığı faydayı artıracak çalışmalara ağırlık veriyoruz. Şişecam için büyük bir gurur vesilesi olan V-Block Teknolojisi’nin Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü  koordinasyonunda başlattığımız bu geniş kapsamlı bağış kampanyası aracılığıyla, pandemiye karşı mücadelenin en ön saflarında yer alan ve büyük özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. ”

“Pandemiyle mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza ulaşacağız”

Prof. Dr. Ahmet Kırman, özellikle normalleşme adımlarının hızlandığı bu dönemde, cam yüzeyler üzerinden bulaş riskini azaltan V-Block Teknolojisi’nin sürdürülebilir bir gelecek için önemli katkılar sunacağına inandığını ifade ederek şunları söyledi: “Cam ve kimyasallar alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam, Türkiye’de kurumsal Ar-Ge çalışmalarını başlatan ilk özel sektör kuruluşlarından biridir. Yarım asırlık Ar-Ge kültürümüz ile cama ve üretim teknolojilerine yeni fonksiyon ve yetenekler kazandırırken, girdi verdiğimiz sektörlerin gelişimine de önemli katkılar sağlıyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile başlattığımız bu bağış kampanyası kapsamında da kamu hastaneleri bünyesinde pandemiye karşı mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımıza ulaşarak, pandeminin başlangıcından bu yana gösterdikleri büyük özveri ve olağanüstü çaba için minnetimizi ifade etme ve  teşekkür etme fırsatı bulacağız. Covid-19’a karşı yüzde 94.1 etkili olduğu T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı akredite labotatuvarlar tarafından test edimiş olan V-Block Teknolojisi’ne sahip Paşabahçe kupalarının dağıtımına başladık. Temmuz ayı sonu itibariyle ürünleri Türkiye’de kamu hastaneleri bünyesinde pandemiye karşı mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımıza ulaştırmış olacağız.”