Rolls-Royce, Black Badge Ghost’u tanıttı

Rolls-Royce, 2016'da Wraith ve Ghost ile Black Badge'i piyasaya sürmüştü, ardından 2017'de Dawn ve 2019'da Cullinan izledi. Marka bugün ise Black Badge Ghost ile karşımıza çıkıyor.

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un son derece başarılı ikinci kişiliği olan Black Badge, artık dünya çapındaki komisyonların yüzde 27’sinden fazlasını temsil ediyor ve otomobilin içi potansiyel bir sonsuzluğu temsil eden matematiksel sembolle kodlandı.

Müşteriler, markanın 44 bin hazır giyim renginden herhangi birini seçmekte veya ısmarlama renk tonlarını yaratmakta özgür olacak. Otomobil endüstrisinin en koyu siyahını oluşturmak için 100 libre (45 kg) boya atomize edildi ve fırında kurutulmadan önce elektrostatik yüklü beyaz bir gövdeye uygulandı. Motorlu araç daha sonra, markanın imza niteliğindeki parlak piyano kaplamasını üretmek için dört ustadan oluşan bir ekip tarafından elle cilalanmadan önce iki kat şeffaf kaplandı.

Sadece gövde sertliği sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda esnekliği ve ölçeklenebilirliği Ghost’un dört tekerlekten çekiş, dört tekerlekten direksiyon ve ödüllü Düzlemsel Süspansiyon sistemi ile donatılmasına izin verdi. Black Badge için, bu mühendislik nitelikleri, daha iddialı virajlarda gövde yalpasını hafifletmek için daha hacimli hava yaylarının takılması da dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlandı.